صادق لاریجانی: در ایران زندانی سیاسی نداریمرئیس #قوه_قضائیه در انتقاد از برخی درخواست‌‌های عفو برای زندانیان سیاسی، مدعی شد «ما #زندانی_سیاسی نداریم.» به گفته صادق لاریجانی، در ایران زندانی سیاسی وجود ندارد و اقدام علیه امنیت ملی، عنوان مجرمانه مستقلی دارد. این سخنان در حالی بیان شده که چندی پیش سازمان عفو بین الملل سال گذشته را «سال شرم» برای سیستم قضایی ایران نامید. بنا بر این گزارش، در سال میلادی گذشته بیش از ۷ هزار فعال اجتماعی و سیاسی، کارگر، دانشجو و روزنامه‌نگار بازداشت شدند. صدها نفر از فعالان محیط زیستی، دراویش، بهائیان و نوکیشان مسیحی نیز به اتهام‌های امنیتی هماکنون در ایران زندانی هستند. جمهوری اسلامی از این افراد با عنوان زندانیان «امنیتی» نام می‌برند و ایشان را به «#جاسوسی» و «اقدام علیه امنیت ملی» متهم می‌کند.

نظرات

پست‌های معروف از این وبلاگ

براون بک با انتشار تصویری از «مریم رستم پور» و «مرضیه امیرزاده» نوشت: این دو به جرم ارتداد و فعالیت علیه رژیم به اعدام محکوم شده بودند.

افشای فایل صوتی میرحسین موسوی در یک جلسه خصوصی در سال۱۳۸۹ درباره قتل‌عام‌های سال ۶۷ 🔸«من نخست وزیر آن زمان بودم و از این مسئله دفاع می‌کنم»

وریا غفوری و خط و نشان‌های علی خامنه‌ای